Sluneční tavidla


 

Jsou potřebnou a oblíbenou pomůckou u větších i menších včelařů pro svou nulovou energetickou náročnost (sluneční svit zatím nemusíme platit). Tavidlo využijeme k vytavení souší, je výborné k likvidaci trubčiny, která bývá nejvíce napadená varoazou (biologická past), k vytavení odkapaných voskových víček a všech kousku a úlomku díla. Nemusíme tyto kousky nikde skladovat, nezničí je zavíječi a myši. Získáme tak po trochách i dosti značné množství vosku, který je  základní včelařskou surovinu. 

Nabízíme jen tato  menší tavidla, která se hodí do provozu všech velikostí, ale u větších včelařů musí být ještě doplněny dalším zařízením na zpracování vosku. Velká tavidla umíme zhotovit sice také, ale zde se hodně liší požadavky na velikost, cenu, ….

Rozměry byly voleny tak, aby jedna osoba mohla tavidlo přenést. Tavidlo lze naložit do běžného osobního auta.

Obvodový rám bedny je vyroben z vodovzdorné prekližky, dno je z OSB desky, spojení na pero a drážku, lepeno a šroubováno. Horní čepovaný krycí prosklený rám je s vlastní bednou spojen závěsy. Sklo je sice křehčí oproti jiným materiálům, dobře však přenáší sluneční svit a teplo. Součástí je tavná nerezová plocha a miska do které skapává vytavený vosk. Tavná plocha je podložena OSB deskou.Sočásti je také kovová lišta , která zajistí, aby rámky nesjížděly, vosk podtéká pod touto lištou. Tavidlo má dvě pevné přední nohy, zadní otočné nohy dávají tavidlu vhodný sklon.

Dvě podpěrné lišty podloží zvednutý prosklený rám při manipulaci uvnitř tavidla. Pro čištění tavidla od  košilek doporučuji nepoužívat kovové špachtle, aby zbytečně nedošlo k poškrabání tavící plochy, dodáváme překližkovou škrabku.

Tavidlo je kompletně 1 x natřeno

 

Sluneční tavidlo na 2 rámky

Kapacita 2 rámky 39x24 nebo podobného rozměru, použitelné i pro rámky langstroth    

 

Vnější rozměry: 650 x 690 x 220 mm

tavná plocha 55 x 50 cm
Váha: 20 kg

Cena: 2640 ,- Kč bez DPH   / 3194,- s DPH


 

 

Sluneční tavidlo na 3 rámky
Kapacita 3 rámky 39x24 nebo podobného rozměru, použitelné i pro rámky langstroth

Vnější rozměry: 860 x 690 x 220 mm

tavná plocha 76 x 50 cm 
Váha: 25 kg

Cena: 3130 ,-Kč bez DPH   /  3787,-Kč s DPH

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode