VALAŠSKÉ VČELAŘSKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

 

Vážení včelaři a včelařky.

V loňském roce se v naši blízkosti opět vyskytly dvě ohniska MVP a od některých kolegů včelařů jsme vyslechli "fundované a zaručené" vysvětlení příčin vzniku těchto ohnisek - kdy jsme nevěděli, zda se tomu máme smát či ze zoufalství nad úrovní povědomí o této nákaze plakat, rozhodli jsme se uspořádat přednášku na téma

ČÍM MŮŽE BÝT MOR VČELÍHO PLODU NEBEZPEČNÝ

Mor včelího plodu je jedna z mnoha chorob včely medonosné. V přednášce je kladen důraz na vlastnosti původce, které jej činí skutečně nebezpečným. Představí chyby v dosavadních principech eradikace moru včelího plodu a nastíní, jaké postupy by měly být aplikovány s důrazem na správnou chovatelskou praxi.

neděle 24.února 2019 v 09:00    

KD Hrachovec    

Lektorem přednášky je doc. Ing. Antonín Přidal, Ph.D.

Působí na Mendelově univerzitě v Brně - Ústav zoologie, rybářství, hydrobiologie a včelařství. Zde také provádí včelařský výzkum. Je garantem včelařské výuky na Mendelově univerzitě a vyučuje předměty Včelařství, Včelí produkty a Opylování a včelaření. Je členem Mendelovy společnosti pro včelařský výzkum. Dále působí jako externí lektor ve včelařském učilišti na SOU Blatná pro obor včelař a na Moravské včelařské škole v Hranicích na Moravě. Je členem redakční rady odborného včelařského periodika Moderní včelař.

 

vvv2019_mvp.pdf (39675)

 

  

 

Kontakt

Avos-vyrobce

avos.vyrobce@seznam.cz

Antonín Váhala
Mštěnovice 29
Valašské Meziříčí
75701


604 549 316

Vyhledávání

Nový katalog

Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Nový katalog

Nebyly nalezeny žádné záznamy.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode